Barové židleBarové židle jsou skvělým doplňkem kuchyňského prostoru. Společně s barovým pultem nabízejí praktickou kombinaci, díky které získáváme v kuchyni dodatečné místo pro pohodlné a rychlé posezení. Vítanou přidanou hodnotou je také design celé sestavy. Elegantní barový pult bývá totiž právě tím zajímavým prvkem, který tvoří designovou třešničku na dortu naší dokonalé kuchyně.

Jak na výběr barové židle?

Při výběru barové židle je třeba zohlednit několik faktorů. Tím nejdůležitějším je výška sedáku. Nejčastěji se pohybuje mezi 60 - 80cm, a to v závislosti na výšce barového pultu. Zde platí, že sedák by měl být o cca 20cm níže než je deska pultu. V tomto ohledu jsou velmi praktické barové židle na jedné noze, u kterých si můžeme výšku sedáku nastavit dle vlastní potřeby.


Ostatní parametry jsou již více méně otázkou vkusu. Ty tam jsou doby, kdy barové židle byly synonymem pro nepohodlí. Moderní ergonomicky tvarované sedáky, odpružení plynovým pístem, pohodlné opěrky na nohy, to vše zajišťuje komfortní posezení, které lze jen obtížně srovnávat s klasickou kuchyňskou židlí. Když k tomu přidáme i fakt, že sezení na barové židli nás "nutí" k přirozenému narovnání zad, není nad čím dlouze přemýšlet.

Barové židle - komfort sezení a elegantní design

K našim kuchyňským linkám nabízíme zákazníkům široký výběr kvalitních barových židlí v různých úpravách a provedeních. Vybrat si můžete mezi židlemi otočnými s jednou dlouhou nohou a tvarovaným sedákem nebo pevnými čtyřnohými s opěrkou pro vedení zad. Všechny naše barové židle jsou velmi pohodlné a stabilní.


Pokud stále hledáte inspiraci, jak by mohla vypadat vaše barová sestava, neváhejte navštívit naši fotogalerii barových aranžmá kuchyní Nobilia. Můžete nás také navštívit v našem novém showroomu v Praze, kde vám s výběrem kvalitní barové židle rádi pomůžeme.