Barové židle

Barové židle jsou skvělým doplňkem kuchyňského prostoru. Společně s barovým pultem nabízejí praktickou kombinaci, díky které získáváme v kuchyni dodatečné místo pro pohodlné a rychlé posezení. Vítanou přidanou hodnotou je také design celé sestavy. Elegantní barový pult bývá totiž právě tím zajímavým prvkem, který dodá naší kuchyni nový rozměr.

Barová židle - kuchyně Nobilia

Jak na výběr barové židle?

Při výběru barové židle je třeba zohlednit několik faktorů. Tím nejdůležitějším je výška sedáku. Nejčastěji se pohybuje mezi 60 - 80cm, a to v závislosti na výšce barového pultu. Zde platí, že sedák by měl být o cca 20cm níže než je deska pultu. V tomto ohledu jsou velmi praktické barové židle na jedné noze, u kterých si obvykle můžeme výšku sedáku nastavit dle vlastní potřeby.

Barová židle - kuchyně Nobilia

Barové židle - komfort sezení především

Kromě výšky sedáku se můžeme rozhodovat také podle jeho tvarování a zvoleného materiálu. Tyto parametry budou mít velký dopad na to, jak komfortně se nám na naší barové židli bude sedět. Vyzkoušejte si ji. Zastavte se nachvilku a usaďte se. Vaše pohodlí je přeci rozhodující. Rozdíl mezi plastovým sedákem a jeho koženkovou (nebo dokonce koženou) variantou pocítíte ihned. Ovšem rozdílná bude i údržba barové židle. Zatímco tu plastovou jednoduše setřete vlhkou utěrkou, o kůži bude potřeba občas pečovat.

Barová židle - kuchyně Nobilia

Barová židle stokrát jinak

Ostatní parametry jsou již více méně otázkou vkusu. Stačí se rozhlédnout po internetu a vybrat si z nepřeberné nabídky osvědčených dodavatelů. Moderní ergonomicky tvarované sedáky, odpružení plynovým pístem, pohodlné opěrky na nohy, to vše zajišťuje komfortní posezení u barového pultu. Když k tomu přidáme i fakt, že sezení na barové židli nás "nutí" k přirozenému narovnání zad, je umístění barového pultu v kuchyni jasnou volbou.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM