Kuchyňské linkyZvažujete koupi kuchyňské linky a přemýšlíte, jak by vlastně měla vypadat? Které komponenty jsou nezbytné a bez kterých se naopak snadno obejdete? Dobré naplánování kuchyňské linky je velmi důležitým krokem a není radno jej podcenit. Proto vám nabízíme několik užitečných rad našich designérů.

Očekávání od kuchyňské linky

Především je potřeba si položit otázku jak budete novou kuchyni využívat. Zcela jiné kvality kuchyňské linky oceníme při pravidelném každodenním vyváření pro celou rodinu a naopak. Jsme-li spíše svátečními kuchaři, může být pro nás kuchyně důležitým společenským prostorem pro setkávání s našimi blízkými a přáteli. Pokud na kuchyni navazuje další místnost (často to bývá obývací pokoj s jídelním stolem), je na místě zamyslet se nad vhodným "odstíněním" kuchyňské linky například praktickým kuchyňským ostrůvkem nebo barovým pultem.

Umístění kuchyňské linky do prostoru

Neméně zásadní je rozhodnutí o rozvržení kuchyňské linky v prostoru. Pokud disponujeme dostatečně velkou místností, můžeme si dovolit velkorysé řešení ve tvaru písmene L, který lze navrch skvěle doplnit i o pomocný ostrůvek. Takovéto komfortní řešení kuchyňské linky oceníte zejména pro velkou pracovní i odkládací plochu a množství praktických úložných prostorů.

Pro menší prostory se naopak hodí útulná kuchyňka ve tvaru písmene U, kde máte vše po ruce. Pozor však na správné rozmístění spotřebičů a dvířek ve spodní části kuchyňské linky. Při nevhodném rozvržení si totiž můžete připravit nepříjemnou překážkovou dráhu.

Máte-li k dispozici pouze omezený prostor, který je navíc také úzký, nabízí se zakomponování kuchyňské linky ve tvaru písmene I, tedy rovné, s dostatečnou pracovní plochou.

A co pracovní deska?

Bezkonkurenčně nejvíce namáhanou částí kuchyňské linky je pracovní deska a proto je jejímu výběru třeba věnovat náležitou pozornost. Naprostá většina domácností využívá laminátové desky (tzv. lamino desky) různých profilů a dekorů. Jejich velkou výhodou je vysoká odolnost za současně velmi příznivé ceny. Pokud však dbáte na design a chcete něco extra, pak vás laminát jednoduše nemůže uspokojit. Do kuchyňské linky si totiž můžete zasadit nejen klasický masiv, ale i materiály, jakými jsou beton, nerez nebo dokonce i sklo. Vysoká odolnost proti poškrábání a otěru je zde samozřejmostí. Za takový luxus však budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy.

Kuchyňská linka na míru

Kvalitní návrh kuchyňské linky vyžaduje pečlivé zvážení mnoha dalších aspektů. Pokud nechcete nic ponechat náhodě, svěřte se do rukou našim designérům, kteří vám ochotně a zdarma připraví návrh kuchyňské linky přesně na míru vašim potřebám. Vhodným výběrem modelu kuchyně i vnitřního vybavení vám ušetříme čas i rodinné úspory. Napište nám nebo zavolejte a zbytek nechte na nás.