Kuchyňské linky

Zvažujete koupi kuchyňské linky a přemýšlíte, jak by vlastně měla vypadat? Které komponenty jsou nezbytné, a bez kterých se naopak snadno obejdete? Dobré naplánování kuchyňské linky je velmi důležitým krokem a není radno jej podcenit. Proto vám nabízíme několik užitečných rad našich designérů.

Kuchyňské linky - Nobilia

Očekávání od kuchyňské linky

Především je potřeba si položit otázku, jak budete novou kuchyni využívat. Zcela jiné kvality kuchyňské linky oceníme při pravidelném každodenním vyváření pro celou rodinu a naopak. Jsme-li spíše svátečními kuchaři, může být pro nás kuchyně důležitým společenským prostorem pro setkávání s našimi blízkými a přáteli. Pokud na kuchyni navazuje další místnost (často to bývá obývací pokoj s jídelním stolem), je na místě zamyslet se nad vhodným "odstíněním" kuchyňské linky například praktickým kuchyňským ostrůvkem nebo barovým pultem.

Kuchyňské linky - Nobilia

Umístění kuchyňské linky do prostoru

Neméně zásadní je rozhodnutí o rozvržení kuchyňské linky v prostoru. Pokud disponujeme dostatečně velkou místností, můžeme si dovolit velkorysé řešení ve tvaru písmene L, které lze navrch skvěle doplnit pomocným ostrůvkem. Takovéto komfortní řešení kuchyňské linky oceníte zejména pro velkou pracovní i odkládací plochu a velikost úložného prostoru.

Kuchyňské linky - Nobilia

Kuchyňské linky ve tvaru U a I

Pro menší kuchyňky se naopak hodí řešení ve tvaru písmene U, kde máte vše po ruce. Pozor však na správné rozmístění spotřebičů a dvířek ve spodní části kuchyňské linky. Při nevhodném rozvržení si totiž můžete připravit nepříjemnou překážkovou dráhu.

Máte-li k dispozici pouze omezený prostor, který je navíc také úzký, nabízí se zakomponování kuchyňské linky ve tvaru písmene I, tedy rovné, s dostatečnou pracovní plochou.

Kuchyňské linky - Nobilia

A co pracovní deska?

Bezkonkurenčně nejvíce namáhanou částí kuchyňské linky je pracovní deska, a proto je jejímu výběru třeba věnovat náležitou pozornost. Naprostá většina domácností využívá laminátové desky (tzv. lamino desky) různých profilů a dekorů. Jejich velkou výhodou je vysoká odolnost za současně velmi příznivé ceny.

Pokud však dbáte na design a chcete něco extra, pak vás laminát jednoduše nemůže uspokojit. Do kuchyňské linky si totiž můžete zasadit nejen klasický masiv, ale i materiály, jakými jsou beton, nerez nebo dokonce i sklo. Vysoká odolnost proti poškrábání a otěru je zde samozřejmostí. Za takový luxus však budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy.

Kuchyňské linky - Nobilia

Kuchyňská linka na míru

Kvalitní návrh kuchyňské linky vyžaduje pečlivé zvážení mnoha dalších aspektů. Pokud nechcete nic ponechat náhodě, svěřte se do rukou našim designérům, kteří se specializují na kuchyně Nobilia. Ochotně a zcela zdarma vám připravíme návrh kuchyňské linky přesně na míru vašim potřebám. Uvidíte, že vhodným výběrem modelu kuchyně i vnitřního vybavení vám dokážeme ušetřit čas i rodinné úspory. Napište nám nebo zavolejte a zbytek nechte na nás.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM