Kuchyňský ostrůvek

Vhodné uspořádání kuchyňského prostoru je základem každé moderní kuchyně a rozhodně se mu vyplatí věnovat svůj čas. V Čechách je nejoblíbenější uspořádání kuchyňského nábytku ve tvaru písmene L. Zkušení architekti a designéři však čím dál častěji zařazují do svých návrhů kuchyňský ostrůvek. Proč? Jednoduše proto, že toto praktické a elegantní řešení nabízí řadu výhod.

Kuchyňský ostrůvek

Kuchyně s ostrůvkem je praktická

Kuchyňský ostrůvek dokáže skvěle oddělit prostor pro vaření od zbývající části obytné místnosti, a to bez ztráty vizuálního kontaktu. Naříkáte si nad nedostatkem úložného prostoru? Kuchyňský ostrůvek jej zvětší až dvojnásobně! Kuchyň bývá navíc středobodem celé domácnosti a tedy i prostorem, kde se setkávají lidé. Pokud využíváme kuchyňský ostrůvek jako pracovní nebo odkládací plochu, pak může skvěle zastoupit i funkci barového pultu. Rázem jsme tak získali místo, které si ihned oblíbí všechny naše návštěvy.

Kuchyňský ostrůvek - kuchyně Nobilia

Kuchyňský ostrůvek ano, ale...

Zejména v prostornější kuchyni se využití kuchyňského ostrůvku vyloženě nabízí. Naopak malá kuchyň takovéto řešení neumožnuje. Dostatek místa totiž hraje velmi důležitou roli. Jako minimální prostor mezi kuchyňskou linkou a ostrůvkem se doporučuje 90cm, ale zkuste si otevřít dvířka úložného prostoru na obou stranách a vznikne vám v kuchyni doslova překážková dráha. Naši designéři proto doporučují pro kuchyňský ostrůvek distanci alespoň 110cm, lépe však komfortních 120cm.

Kuchyňský ostrůvek - kuchyně Nobilia

Jak nejlépe využít kuchyňský ostrůvek?

Dalším důležitým bodem k zamyšlení je praktické využití ostrůvku. Jako pracovní a odkládací plocha funguje znamenitě, a pokud máme při vaření pomocníka, větší pracovní prostor vždy oceníme. Chcete do kuchyňského ostrůvku instalovat varnou desku či dřez pro mytí nádobí? Žádný problém. Počítejte však s větším prostorem pro nezbytné pracovní místo a také instalace rozvodů bývá náročnější. V místě je totiž potřeba zajistit přívody vody a elektřiny, a ty se zpravidla vedou podlahou. Musíme proto počítat i s většími finančními nároky.

Kuchyňský ostrůvek - kuchyně Nobilia

Kuchyňský ostrůvek na míru

Pokud stále váháte a přemýšlíte, jak co nejlépe uspořádat vaši kuchyň, nechte se inspirovat ve fotogalerii kuchyňských ostrůvků, které instalujeme do kuchyní Nobilia. Potřebujete radu od zkušeného designéra? Pak nás neváhejte kontaktovat nebo přímo navštívit v našem pražském showroomu. Nezávazně a zdarma pro vás připravíme návrh vaší nové kuchyně. Těšíme se na vaši návštěvu.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM