Osvětlení kuchyně

Osvětlení kuchyňského prostoru bývá často podceňováno. Přitom je to velmi důležitý prvek, díky kterému se stává naše vaření nejen příjemnou, ale především také bezpečnou činností. Naši designéři proto právem věnují výběru světelných prvků zvýšenou pozornost.

Osvětlení do kuchyně - Nobilia

Jak vybírat osvětlení do kuchyně?

Nejprve je třeba si odpovědět na otázku, k čemu nám kuchyně slouží. Máme-li k dispozici omezený prostor a naše kuchyň je spíše ergonomicky řešeným místem pro vaření, pak je třeba se zaměřit zejména na osvětlení pracovního prostoru. Tím je plocha pracovní desky, kde krájíme a připravujeme potraviny, a dále pak místo pro vaření - sporák či varná deska. Pro osvětlení těchto ploch volíme zejména bílé světlo, generované moderními LED svítidly. Vždy je přitom lépe volit vyšší světelný výkon, abychom na vaření dobře viděli a nedostatek světla nás neunavoval.

Osvětlení do kuchyně - Nobilia

Ambientní osvětlení kuchyně dokáže zázraky

Máme-li to štěstí, že kuchyň nabízí dostatek místa například i pro kuchyňský ostrůvek, či jídelní stůl, můžeme si dovolit obohatit kuchyňskou linku o řadu zajímavých tzv. "ambientních" světelných prvků. Větší kuchyň bývá totiž důležitou součástí našeho sociálního prostoru, a tedy i místem pro setkávání se s našimi blízkými a přáteli. Vhodné osvětlení kuchyně a kuchyňské linky pak dokáže vyčarovat atmosféru příjemných barev a světelných tónů. Máte náladu na teplejší červené odstíny či raději svěží zelenou? Změnit barevné vyladění může být dílem okamžiku.

Osvětlení do kuchyně - Nobilia

Světelné systémy Nobilia

Kuchyně Nobilia standardně osazujeme moderním LED osvícením pracovního prostoru, alternativou je pak bíle zářivkové světlo o dostatečném světelném výkonu. Navštivte náš showroom a nechte se inspirovat našimi zkušenými designéry. Zdarma Vám navrhneme kuchyni na míru a doporučíme i vhodné světelné prvky pro doladění atmosféry vaší nové kuchyňské linky. Osvětlení spodní hrany korpusu, mléčně prosklených poliček či tlumené podsvícení celé kuchyňské linky - každý z těchto prvků sám o sobě doslova vdechne život celému prostoru! Nezapomínejte však na zlaté pravidlo, že někdy méně znamená více.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM