Špajz - potravinová skříň

Špajz - potravinová skříň

Špajz neboli spižírna, lidově též špajzka, bývá zejména v rodinných domech malá chladná místnost, která je určená pro uchovávání potravin. V minulosti nahrazoval špajz do určité míry chladničku. V dnešních bytech, kde pro něj nebývá vhodný prostor, nahrazují funkci skladování potravin moderní ledničky a úložné skříně na potraviny.

Špajz - výsuvné police Nobilia

Špajzka v moderním kabátě

Moderní špajz má většinou podobu prostornější skříně, která je přímo součástí kuchyňské linky. Je totiž praktické mít potraviny při vaření na blízku, abychom pro ně nemuseli stále někam odbíhat. Potravinovou skříň si pak můžeme sami přizpůsobit podle svých potřeby. Máte rádi klasické systém polic? A co říkáte na výsuvné provedení? Vše máte pohodlně hned po ruce. Nebo preferujete spíže drátěný program? Špajzka je proto ideálním místem.

Špajzka - spodní šuplík Nobilia

Úsporný špajz pro menší prostory

Nemáte dostatečně velký prostor pro klasický špajz a přesto chcete mít základní potraviny vždy po ruce? Špajz vám dostatečně nahradí praktický šuplík s hlubokým dnem, kde vše přehledně uskladníte. Praktických řešení pro domáci špajz nabízí kuchyně Nobilia velké množství. Stáhněte si katalog kuchyní a vyberte si, které je pro vás to pravé.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM