Kuchyně Nobilia - ceník

Vyznejte se v cenách kuchyní

Cena kuchyně zahrnuje řadu položek

Vyznat se v cenách kuchyní může být někdy pěkný oříšek. Některá studia zahrnují do ceny pracovní desky a sokly, jiná nikoliv. Někdo operuje s cenou bez DPH, jiný jej započítá ve výši 15% nebo i 21% (podle realizace). Chcete-li proto srovnávat ceny kuchyní mezi sebou, je potřeba si kalkulaci pečlivě projít, položku po položce. Pro hrubou orientaci vám pak může pomoci tzv. běžný metr.

Cena kuchyně vs. běžný metr

Běžný metr je zažitá jednotka, kterou používá většina studií, aby usnadnila svým zákazníkům srovnání mezi jednotlivými modely kuchyní. Zákazníci jsou na ni zvyklí, a proto používáme zde na internetových stránkách běžný metr (bm) i my. Vždy je však třeba cenu detailně konzultovat s prodejcem, abyste měli komplexní obrázek o tom, co kuchyně obsahuje.

Jak počítáme cenu kuchyně

Každý má jiný vkus, potřeby a priority. Abyste si mohli udělat předběžnou představu o ceně našich kuchyní, připravili jsme pro vás vizualizaci, z které můžete vidět, jak vypadá základní model:

Jde o jednoduché skici záměrně postrádající reálné detaily, jakými jsou materiály, dekory, úchytky, povrchové úpravy a další. Tyto parametry se totiž výrazně liší dle jednotlivých typů kuchyní, a tak zatímco běžný metr oblíbené kuchyňské linky Speed stojí v modelové sestavě 7 900 Kč, luxusnější rustikální Chalet vás vyjde ve stejné výměře a modelu na 11 690 Kč. Příklady cen jednotlivých typů kuchyní najdete v malé fotogalerii - kuchyně - ceník.


Výslednou cenu pak jednoduše vynásobíte počtem metrů, které vám kuchyň v prostoru zabere. Spodní i horní část kuchyňské linky počítejte dohromady, běžný metr již zahrnuje jak spodní korpus, tak i horní skříňky. Rozměr námi naceněného modelu obsahuje velkorysých 7,2 metrů, a tak výsledná cena výše uvedeného typu Speed vás vyjde na necelých 57tis. Kč včetně DPH. Stačí pak vybrat dřez, spotřebiče a můžete vařit!

Co obsahuje "náš" běžný metr

Pokud na našich internetových stránkách zveřejňujeme u kuchyní Nobilia cenu za běžný metr (bm), pak tato hodnota vždy obsahuje nábytek modelové kuchyně (viz náš základní model), pracovní desky, úchytky a sokly. Cena za běžný metr naopak nikdy neobsahuje dřez, baterii ani kuchyňské spotřebiče. Ty se totiž mohou výrazně lišit dle vaší preference, a cenový rozdíl jednotlivých značek může být značný. V ceně kuchyně není započítána ani doprava a montáž, neboť nikdy předem nevíme, jestli po nás tyto služby budete vyžadovat. Ze stejného důvodu uvádíme u našich kuchyní vždy cenu s DPH 21%.

Cena za běžný metr kuchyně může být zavádějící

Běžný metr slouží opravdu pouze jako orientační parametr v porovnání modelů kuchyní. Kuchyně se navrhují vždy do určitého prostoru a na míru vašim potřebám. Nelze proto předem nikdy odhadnout, jaká bude její výška, hloubka, vnitřní vybavení, uspořádání jednotlivých skříněk, osvětlení, atd. Cena Vaší kuchyně se proto může výrazně lišit.

Návrhem od designéra ušetříte

Přemýšlíte, jak co nejlépe využít prostor pro vaši novou kuchyni? Které materiály jsou kvalitní a odolné a jaký typ kuchyně dnes letí? Nechte si zdarma připravit návrh kuchyňské linky od našich designérů. Zkušený profesionál nejprve zjistí vaše potřeby a ve výsledku vám může výrazně ušetřit rodinné úspory výběrem vhodného modelu i vybavení. Neváhejte nás kontaktovat a domluvte si s námi nezávaznou schůzku.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM