Kuchyně Nobilia - ceníkKuchyňská studia umí s cenou až neuvěřitelně čarovat. Prodejci se předhání v co nejnižší ceně s vidinou nalákání zákazníka a snadného zisku. Do ceny kuchyně tak naprosto běžně není započítána například kuchyňská deska anebo v návrhu chybí velká skříň na potraviny, která kuchyň neúměrně prodražuje. Dovedete si ale takovou kuchyň představit? A pokud již není jak zlevnit, uvede se cena bez DPH. Co na tom, že drtivá většina z nás nakupuje za cenu s daní?

O ceně kuchyně rozhoduje běžný metr

U nás se takových "chytáčků" nemusíte obávat. Pokud je u kuchyně uvedena cena, je vždy za běžný metr konkrétního typu kuchyňské linky. Takzvaný "běžný metr" je jednotka, kterou používají všechna studia, a usnadňuje zákazníkům srovnávání. Dejte však pozor co u jednotlivých prodejců běžný metr zahrnuje. U našich kuchyní Nobilia Vám rozhodně pracovní deska chybět nebude. Co ale běžný metr nikdy neobsahuje, a to ani u nás, jsou spotřebiče a dřez. Ty se totiž mohou výrazně lišit dle vaší preference, a pokud si potrpíte na drahé značky, může to s výslednou cenou pěkně zamávat. A co se týká DPH - ano, naše kuchyně ji již mají zahrnutou v ceně.

Jak počítáme cenu kuchyně

Každý má jiný vkus, potřeby a priority. Abyste si mohli udělat představu o ceně našich kuchyní, připravili jsme pro vás vizualizaci (viz obrázky vpravo nebo zde), z které můžete vidět, jak základní model vypadá. Jde o jednoduché skici záměrně postrádající reálné detaily, jakými jsou materiály, dekory, úchytky, povrchové úpravy a další. Tyto parametry se totiž výrazně liší dle jednotlivých typů kuchyní, a tak zatímco běžný metr oblíbené kuchyňské linky Speed stojí v modelové sestavě 7 900 Kč, luxusnější rustikální Chalet vás vyjde ve stejné výměře a modelu na 11 690 Kč. Příklady cen jednotlivých typů kuchyní najdete v malé fotogalerii - ceník kuchyní.


Výslednou cenu pak jednoduše vynásobíte počtem metrů, které vám kuchyň v prostoru zabere. Spodní i horní část kuchyňské linky počítejte dohromady, běžný metr již zahrnuje jak spodní korpus, tak i horní skříňky. Rozměr námi naceněného modelu obsahuje velkorysých 7,2 metrů, a tak výsledná cena výše uvedeného typu Speed vás vyjde na necelých 57tis. Kč včetně DPH. Stačí pak vybrat dřez, spotřebiče a můžete vařit!

Návrhem od designéra ušetříte

Přemýšlíte, jak co nejlépe využít prostor pro vaši novou kuchyni? Které materiály jsou kvalitní a odolné a jaký typ kuchyní dnes frčí? Nechte si zdarma připravit návrh kuchyňské linky od našich designérů. Zkušený profesionál nejprve zjistí vaše potřeby a ve výsledku vám může výrazně ušetřit rodinné úspory výběrem vhodného modelu i vybavení. Nechte se od nás hýčkat. Těšíme se na vás.