Co za kuchyňskou linkuTaké plánujete kuchyň a řešíte co za kuchyňskou linku? Kuchyňská studia vám většinou nabízejí skříňky, police, pracovní desky, ba i spotřebiče, ale doladění detailů, jako právě jaký materiál je nejlepší za kuchyňskou linku, to je již na Vás. Přitom existuje řada zajímavých řešení.

Omyvatelné tapety a barvy

Je nasnadě, že řešením může být prosté vymalování nebo vytapetování v dekoru celého kuchyňského prostoru. V místě kuchyňské linky se pak hodí použít omyvatelnou verzi, ať již barvy nebo tapety. Na toto řešení ovšem pozor! Zejména v místě varné desky nebo sporáku je na materiál umístěný za kuchyňskou linku kladen obzvlášť velký nárok, a to nejen na vlhkost, ale především na teplotu, prskající olej a žár obecně.

A co dát za kuchyňskou linku dlaždičky?

I toto řešení se samozřejmě nabízí. Můžete si vybrat z nepřeberného množství dekorů a barev. A co se týká pracnosti? Jejich pokládání je dnes hračkou, dají se totiž pořídit již nalepené na nosné desce. Výsledný efekt je k nerozeznání od poctivé ruční práce.

Co do odolnosti vítězí za kuchyňskou linkou deska

A ne deska ledajaká. V kuchyních Nobilia se dnes naprosto běžně setkáváme s deskami, které jsou přímo určené za kuchyňskou linku. Co do kvality mají naprosto stejnou strukturu a dekor jako pracovní deska, tedy je možné vybírat z bohatého vzorníku kuchyňských pracovních desek. Materiál, který se dává za kuchyňskou linku je samozřejmě mnohem tenčí než klasická pracovní deska a nepřesahuje 16mm. Je to tloušťka tak akorát, a co do výšky bohatě stačí přesah nad pracovní deskou cca 30cm. V kombinaci s podkladovou barvou či tapetou vytváří zajímavý a neotřelý designový prvek, který vhodně doplní kuchyňský prostor.


V otázce "co za kuchyňskou linku" tak nemusíte dělat žádné kompromisy. Elegantní design a k tomu skvělé funkční vlastnosti této tenké pracovní desky nabízí řešení pro profesionály i sváteční uživatele kuchyní.