Police na talířeZařizujete si novou kuchyň a přemýšlíte, jak vyřešit uskladnění nádobí? Police na talíře jsou tradičně jedním s nejvyužívanějších řešení. Nikoliv však jediným.

Kdy využít police na talíře

Uskladnění jídelního servisu není žádná věda. Máme-li dostatek prostoru, umístíme do výše očí horizontální skříňku obsahující police na talíře a vše je vyřešeno. Nádobí je příjemně v dosahu a nemusíme se pro něj nikam ohýbat.

Police na talíře stokrát jinak

Police na talíře mohou být uzavřené, ale i zcela otevřené. Zejména pokud máme k dispozici velkorysou plochu, působí umístění servisu na jednoduché polici jako vzdušný designový prvek. Nemějte přitom obavy z častého usazování prachu. Kuchyň je relativně vlhčí místnost, a pokud ji standardně využíváte, bohatě postačí očistit police na talíře jednou týdně vlhkým hadříkem a máte hotovo.


Velmi moderní jsou dnes také police na talíře uzavřené, které jsou opatřeny matným sklem a vnitřním osvětlením prostoru. Jídelní servis je tak v polici rafinovaně "přiznaný" a barevné osvětlení kuchyně dodá celému prostoru patřičný lesk.

Když není prostoru nazbyt

Pokud v kuchyni bojujete s nedostatkem místa, využijete spíše než police na talíře vhodný drátěný program či prostorné zásuvky v kuchyňské lince. V takovém případě je ideální umístit je co nejvýše a dno opatřit protiskluzovou podložkou.


Inspirujte se v naší fotogalerii, jak police na talíře a prostorné zásuvky dokáží vyřešit uskladnění jídelního servisu. Nebo kontaktujte naše designéry kuchyní Nobilia, rádi vám zdarma vytvoříme návrh celého kuchyňského prostoru. Těšíme se na Vás.