Pracovní desky

Technické parametry pracovní desky

Pracovní desky do kuchyní Nobilia se vyznačují vysokou kvalitou a užitností. Jejich základním prvkem je kvalitní třívrstvá dřevotřísková deska, která je dále potažena odolnou umělohmotnou deskou z vrstvené hmoty (povrchy HPL a CPL). Tyto pracovní desky jsou vysoce odolné proti poškrábání a otěru, a obvyklé namáhání v domácnosti proto snáší naprosto bez problémů.

Kvalitní kuchyňská deska vydrží hodně

Všechny pracovní desky Nobilia procházejí ve výrobě přísnou kontrolou kvality tak, aby odpovídaly německé normě DIN 68930. Nepoškodí je tak ani dno hrnce rozpálené na 180°C nebo rozlitá vroucí voda. Kuchyňská plocha se přitom snadno udržuje. Materiál skvěle odolává veškerým v kuchyni běžně využívaným chemikáliím a čisticím prostředkům. S povrchem, barvou či vzorem dekoru to ani nehne.


Při výrobě lamino desky i její montáži je jakékoliv kontaktní klížení prováděno za pomoci voděodolného klihu D3 (FVAC). Kuchyňská deska je navíc na spodní straně opatřená nepromokavým papírem, který je napuštěn melaminovou pryskyřicí. Ochranou proti vlhkosti je opatřena i zadní hrana, a tak celá pracovní deska je perfektně chráněna.

Pracovní desky na míru vaší kuchyni

Standardní a nejčastěji používaná síla pracovní desky do kuchyně je 39mm. Její užitná hloubka bývá obvykle 600mm, ale pokud máte rádi více prostoru, lze ji rozšířit dle potřeby až na dvojnásobek, tedy 1200mm. Délku plochy pak přesně přizpůsobíme vaší kuchyňské lince. Nyní již jen stačí vybrat si z našeho vzorníku dekor, který se vám líbí, a příprava pracovní desky do vaší nové kuchyně může začít.


Inspirujte se v našem pražském showroomu, kde vám zkušení designéři ochotně poradí s výběrem té správné pracovní desky. Zde si můžete také "na živo" porovnat všechny materiály v reálném vzorníku. Těšíme se na Vaši návštěvu.