Jak na úložné prostory v kuchyni

Průměrná kuchyně v české domácnosti se vejde do prostoru 10m2. Přitom do ní musíme poskládat nejen veškeré spotřebiče, ale i potravinovou skřiň, jídelní servis a nádoby na vaření. Jak na to? Zkuste to chytře.

Kuchyně Nobilia - úložný prostor

Úložného prostoru není nikdy nazbyt

Je to tak, malé prostory v kuchyni bývají výzvou. Kuchyně Nobilia nabízí řadu řešení, která Vám pomohou v této výzvě obstát na jedničku. Začněte tím, že si ergonomicky rozvrhnete nábytek. Tolik chybějící prostor můžete získat prostým zvýšením horních skříněk, nebo prohloubením těch spodních - viz dále.

Kuchyně Nobilia - úložný prostor

Úložné prostory promyslete předem

Horní skříňky lze vyskládat až ke stropu. Často to ale není potřeba. Stačí správně rozvhrnou, co kam budeme ukládat a podle toho volit skříňky. Pokud si to promyslíte předem, máte vyhráno. To nejdražší, co totiž můžete skladovat, je vzduch. Je proto zbytečné obětovat celou horní skříňku s vysokými policemi pouze na hrnky a skleničky. Místo toho raději přidejte další poličku a nebo hrnky vyměňte za vysoké sklenice na víno, vázy, kořenky...

Kuchyně Nobilia - úložný prostor

Když chybí horní skříňky

Talíře se vždy ukládaly do horních skříněk. To už ale dávno neplatí. Od té doby, co pojezdy šuplíků zvládnou bez potíží i váhu 80kg (záleží na šířce skříňky), není problém využít pro skladování servisu pravě šuplíky, kontejnery. Navíc je to velmi praktické. Můžete je skládat v řadě za sebou a po otevření kontejneru mít vše pěkně po ruce. Využijte toho.

Kuchyně Nobilia - úložný prostor

Spodní kontejnery můžete prohloubit

Balenou vodu, přepravku s limonádou nebo i jiné těžké a rozměrné věci můžete uložit do spodního prohloubeného kontejneru. Oproti standardnímu prostoru tím získáte i ten, který se ukrývá pod korpusem skříňky. Jak je to ale se soklem? Jednoduše. Při každém otevření jej jednoduchý mechanismus mírně nadzvedne a po uzavření zase bezpečně přiklopí zpět. Prach a nečistoty se tak pod kuchyni nedostanou.

Plánujete novou kuchyni a nevíte si rady s jejím rozvržením? Domluvte si nezávaznou schůzku s našimi designéry. Návrh kuchyně pro Vás připravíme zdarma.

"Jsme ArtRoom, specialisté
na kuchyně Nobilia"
NAVŠTIVTE NAŠE NOVÉ STUDIO
ZAVOLEJTE NÁM
724 202 204, 737 137 469
NAPIŠTE NÁM